Text Options for the Visually Impaired Font Size: a- A+ Color: A A A Revert 
Close vision bar
Open vision bar

Winter Sports Schedule 2017-2018

Swim
JV/V Boys Basketball             JV/V Girls Basketball          
F Nov 10 EdgertonElmwood (s) H 4:45   T Nov 7 Otsego/Oak Harbor (s) Otsego 5:30
S   11 Perrysburg T 11:00   Th Nov 9 Pettisville/Tinora(s) H 5:30
Th   16 Maumee (s) H 6:00   Th   14 Maumee/Ayersville (s) H 5:30
T   21 Montpelier (Foundation) T 7:30   S   18 Perrysburg (s) T TBA
F   24 Rossford (s) H 1:00   Th   21 Montpelier (Foundation Game) T 6:00
F Dec 1 Ottawa Glandorf T 6:00   T Nov 28 Holgate H 6:00
F   8 Wayne Trace T 6:00   S Dec 2 Edon H 1:00
S   9 Holgate T 6:00   T   5 Wayne Trace H 6:00
T   12 Hicksville H 6:00   M   11 Edgerton H 6:00
S   16 Defiance T 6:00   Th   14 Hicksville T 6:00
F   22 Bath T 6:00   S   16 Defiance T 12:00
T   26 Holiday Classic JV-H; V@DC V-6:00   F   22 Springfield H 6:00
Th   28 Holiday Classic JV-H; V@DC V-6:00   Th   28 Holiday Classic H 2:30
M Jan 8 Stryker H 6:00   F   29 Holiday Classic H 2:30
Th   11 Evergreen T 6:00   F Jan 5 Liberty Center T 6:00
S   13 Northview H 6:00   T   9 Napoleon T 6:00
F   19 Swanton T 6:00   F   12 Evergreen H 6:00
S   20 Van Wert H 6:00   Th   18 Swanton H 6:00
F   26 Wauseon H 6:00   S   20 Bowling Green T 12:00
S   27 Fairview H 6:00   Th   25 Wauseon T 6:00
F Feb 2 Archbold T 6:00   M   29 Southview T 6:00
F   9 Delta T 6:00   Th Feb 1 Archbold H 6:00
S   10 Napoelon H 6:00   S   3 Eastwood T 1:00
F   16 Patrick Henry H 6:00   T   6 Van Wert H 6:00
S   17 Paulding T 6:00   Th   8 Delta H 6:00
T   20 Tinora H 6:00   M   12 Ottawa Hills T 6:00
F   23 Liberty Center H 6:00   Th   15 Patrick Henry T 6:00
                         
9th Boys Basketball                        
                         
M Nov 13 Paulding (s) H 5:30   HS WRESTLING          
M   27 Ayersville (s) (Elem.) H 6:00   S Nov 25 Preview Nap 8:25
S Dec 9 Holgate T       Dec        
M   11 Edgerton H 4:45   S   9 Tinora Duals T 9:00
T   12 Hicksville H 4:45   S   16 Edgerton Inv Edg 9:00
S   16 Defiance T 4:30   Th   21 Arch, Delta, Ever EV 6:00
T   19 Patrick Henry H 5:00   F   29 Defiance Inv T 12:00
M Jan 8 Stryker H 4:45   S   30 Defiance Inv T 9:30
Th   11 Evergreen T 4:45   Th Jan 4 Arch/Mont/PH Ar 6:00
T   16 Liberty Center H 4:45   F   5 Perrysburg Inv T 4:30
F   19 Swanton T 4:45   S   6 Perrysburg Inv T 9:30
F   26 Wauseon H 4:45   Th   11 Delta/LC/PH H 6:00
S   27 Fairview H 4:45   S   27 Elmwood Inv T 8:00
M   29 St. Francis T 6:00   T Feb 6 FV/EDG/LC FV 6:00
F Feb 2 Archbold T 4:45   Th   8 Swan/Arch/Wau Sw 6:00
Th   8 Kalida T 5:00   S   17 NWOAL SW 10:00
F   9 Delta T                
S   10 NWOAL       SWIM/DIVE          
M   12 Antwerp H 5:00   S Dec 2 Fostoria T 10:00
T   13 NWOAL       T   5 Ayersville H 5:30
Th   15 NWOAL       S   9 Napoleon Inv T  
              T   12 Wauseon Wau 5:30
7/8 Boys Basketball             Th   14 LCC/Lima Sr H 5:30
M Nov 20 Edon (s) T 5:00   T   19 Van Wert/Bath H 5:30
T   28 Ayersville (s) H 5:00   Th Jan 4 Ottawa Glandorf T 7:00
M Dec 4 Fairview H 5:00   F   5 Oak Harbor Diving Inv T 4:00
Th   7 Wauseon H 5:00   S   6 Oak Harbor Swim Invite T 8:45
M   11 Paulding T 5:00   T   9 Wau/Springfield Wau 5:30
Th   14 Swanton T 5:00   T   16 Defiance/Napoleon Nap 5:00
S   16 Fassett MS (Clay) T 11:00   M   29 Bowling Green H 5:30
T   19 Delta H 5:00              
Th   21 Patrick Henry H 5:00   7/8 Girls Basketball          
Th Jan 4 Napoleon H 5:00   T Nov 21 Glandorf (s) H 5:00
M   8 Tinora T 5:00   Th   30 Edgerton H 5:00
T   16 Evergreen H 5:00   M Dec 4 Fairview T 5:00
Th   18 Liberty Center T 5:00   T   5 Evergreen T 5:00
T   23 Defiance T 5:00   Th   7 Wauseon T 5:00
S   27 Ottawa Elementary H 11:00   M   11 Paulding H 5:00
T   30 Archbold T 5:00   Th   14 Swanton H 5:00
Th Feb 1 Hicksville T 5:00   S   16 Otsego H 10:00
M   5 NWOAL       T   19 Delta T 5:00
T   6 NWOAL       Th   21 Patrick Henry T 5:00
Th   8 NWOAL       T Jan 9 Antwerp H 5:00
S   10 NWOAL Finals Delta     Th   11 Napoleon T 5:00
              M   15 Hicksville T 5:00
JH WRESTLING             Th   18 Liberty Center H 5:00
F Dec 1 Montpelier Invite T 4:30   T   23 Defiance H 5:00
S   9 Bryan Inv H 9:00   T   30 Archbold H 5:00
T   12 Patrick Henry/Montpelier PH 5:00   M Feb 5 NWOAL    
S   16 Liberty Center Inv T 9:00   T   6 NWOAL    
S Jan 6 Antwerp Inv T 9:30   Th   8 NWOAL    
T   9 Ar/Hud/Sw Hudson 5:30   S   10 NWOAL FInals Delta  
S   13 Archbold Duals T 9:00              
T   16 Delta/LC                  
S   20 Wauseon Inv T 10:00   BOWLING          
S   27 NWOAL Inv PH 9:00              
              M Nov 27 Delta H 4:00
              F Dec 1 Evergreen T 4:00
              S   2 Norton Panther Challenge T 10:00
              M   4 Wauseon T 4:00
              F   8 Patrick Henry H 4:00
              M   11 Tinora T 4:00
              F   15 Liberty Center H 4:00
              S   16 Bryan Invite H 10:30
              M   18 Swanton H 4:00
              F Jan 5 Delta T 4:00
              M   8 Evergreen H 4:00
              F   12 Wauseon H 4:00
              F   19 Patrick Henry T 4:00
              M   22 Tinora H 4:00
              T   23 Defiance T 4:00
              F   26 Liberty Center T 4:00
              S   27 Hilliard Tournament T 11:30
              M   29 Swanton T 4:00
              S Feb 10 NWOAL River 10:00




Back to School News      Print News Article